UPT a kojenie starsieho

Jana    12.02.2019, 21:14

Dobry den,som po UPT z dovodu vvch plodu v 22tt.mam starsieho synceka 1,5r,ktoreho este dojcim aj ked uz mliecka nebolo vela.riesim dilemu,ci vziat tabletky na zastavenie laktacie alebo nie.kojit by som chcela ale obavam sa aby tvorba nebola prilis velka.na druhej strane by sme chceli dietatko co najskor a obavam sa,ze ak budem pokracovat v dojceni,nedostavi sa menzes.dakujem vopred za radu v tejto zlozitej situacii.

Milá Jana,

neodporúčame vám v tejto situácii užívať lieky na zastavenie tvorby mlieka. Naliatie prsníkov po UPT neovplyvnia a práve dojčenie staršieho dieťatka vám môže pomôcť prekonať nepríjemné pocity naliatych prsníkov, ak by sa naliali. Užívanie liekov na zastavenie tvorby mlieka je dobré zvážiť aj z hľadiska ich pomerne vážnych možných nežiaducich účinkov. Navyše je nepravdepodobné, aby dojčenie staršieho synčeka teraz zastavilo návrat menštruačného cyklu. Ak by sa tak stalo, prestať dojčiť môžete kedykoľvek, odporúčame vám radšej vyčkať, či nepríde normálny menštruačný cyklus po skončení šestonedelia.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > UPT a kojenie starsieho