Léky a kojení

Ivana M.    18.02.2019, 16:10

Dobry den, lze pri kojeni uzivat leky Spasmed 15 a Lamictal? Pokud Lamictal ano, jaka davka je jeste bezpecna? Nebo je bezpecnejsi kojeni v 7,5 mes. ukoncit?

Milá Ivana M.,

nie je jediný dôvod, aby ste pri užívaní týchto liekov nedojčili. Pokračovať v dojčení je dôležité z hľadiska zdravia vášho bábätka ako aj vášho vlastného zdravia.

Prečítajte si aj túto odpoveď z našej poradne:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=6191

a tento článok:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Léky a kojení