Brintellix počas dojčenia

Eva    20.02.2019, 22:23

Dobrý deň,chcem sa spýtať,či je možné počas dojčenia užívať konkrétne AD BRINTELLIX?Mám 7 mesačnú dcérku,ktorú by som nechcela prestať dojčiť,ale bez liekov to asi nepôjde.Ďakujem.

Milá Zuzana,

z hľadiska dojčenia je pre vaše bábätko aj pre vaše zdravie bezpečnejšie pokračovať v dojčení. Nielen to, dojčiť pri takejto diagnóze je dokonca mimoriadne dôležité.

Vysvetlenie, prečo sa môžete liečiť a súčasne dojčiť je komplexné, ale jedným z mimoriadne dôležitých faktorov je, že do celej rovnice treba pripočítať riziká, ktoré kŕmenie umelým mliekom prináša, a to tak pre bábätko ako aj pre vás. Dojčenie je dôležité okrem iného pre rozvoj mozgu bábätka a tiež z hľadisko ochrany bábätka pred možnými psychiatrickými diagnózami v dospelosti.

Prečítajte si aj túto odpoveď z našej poradne, ktorá sa síce týka iného lieku, ale s podobným vysvetlením, aké sa vzťahuje na vás:

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=831Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Brintellix počas dojčenia