Skladovanie mliečka

Alena    04.03.2019, 12:03

Dobrý deň, prosím Vas odsaté mliečko môžem dať hneď do chladničky? Či je potrebné ho predtým ešte schladiť a tak dať do chladničky? Ďakujem za info Alena

Milá Alena,

odsaté materské mlieko môžete pre potreby skladovania dať hneď chladničky, nemusíte ho nijako pred tým ošetrovať, stačí ho vložiť do chladničky, to isté sa týka mrazničky: materské mlieko môžete dať po odsatí do mrazničky, nemusíte ho pred tým schladiť, čerstvé mlieko môžete aj prilievať do už zamrazeného. Preštudujte si aj tento článok, ktorý vám vysvetlí aj ďalšie dôležité podrobnosti o skladovaní materského mlieka:

https://www.mamila.sk/clanky-o-dojceni/uskladnovanie-mlieka/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Skladovanie mliečka