Basedowova choroba a dojčenie

Kamila    07.03.2019, 11:47

Dobrý deň, som 9mesiacov po pôrode a tento týžden mi bola diagnostikovana Basedowova choroba, mam predpísaný Propycil 50 dvakrát denne. Svoju 9mesacnu stále dojčím a rada by som pokračovala, preto sa chcem opýtať ci je bezpečne užívanie uvedeného lieku popri dojčení. Ďakujem

Milá Kamila,

Propycil môžete užívať a pritom ďalej bez obmedzení dojčiť, a to bez ohľadu na dávku. Prečítajte si aj túto odpoveď z našej poradne dojčenia:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=7092

a tento článok:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Basedowova choroba a dojčenie