Dojčenie a práca v laboratóriu

Anka    14.03.2019, 15:09

Dobrý deň, mám 22 mesačnú dcérku, ktorú dojčím ráno, pooobede, večer a aj v noci, keď sa zobudí. Vrátila som sa do školy dokončiť štúdium, čo zahŕňa aj prácu v chemickom laboratóriu (príprava roztokov kyselín, zásad, ich ohrev, zmiešavanie s iným materiálom, pri ktorom dochádza k chemickým reakciám). Pri takejto práci môže dôjsť aj k uvoľňovaniu rôznych plynov. V laboratóriu nie som denne. Ďakujem.

Milá Anka,

z hľadiska dojčenia nie je dôvod, pre ktorý by ste nemohli pokračovať v štúdiu na škole, práca v laboratóriu z hľadiska dojčenia nie je žiadny problém - ak je práca bezpečná pre vaše zdravie, potom je bezpečná aj pre vaše dojčiace sa dieťatko.. Na to, aby boli škodliviny obsiahnuté v materskom mlieku v nejakej miere, ktorá by stála za úvahu, by najprv museli byť vo vašej krvi, a ak by boli vo vašej krvi, v takej hladine, z ktorej by do materského mlieka prešlo významné množstvo, tak by ste v prvom rade mali problém s tým, že ich je také obrovské množstvo vo vašej krvi, čo sa nestane.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojčenie a práca v laboratóriu