Tvrdnutie tehotenského brucha

Nikola    16.03.2019, 13:42

Dobrý deň, dcéra ma 22 mesiacov, ja som v 28tt a posledné dva týždne sa mi ako keby obnovila tvorba mlieka, dcéra je neustále na prsníkoch. Ale odkedy sa tak často dojci, tak mám pocit že mi tvrdne brucho, môže to mat súvis ? Ak áno ako pokračovať ? Ak nie poprosím presne vysvetlenie na koľko idem do nemocnice a potrebujem si vedieť odôvodniť dojčenie. Ďakujem pekne !

Milá Nikol,

počas dojčenia v tomto štádiu tehotenstva ženy môžu pociťovať tvrdnutie brucha. Samo o sebe toto nie je dôvod na to, aby nepokračovali v dojčení. V tomto našom článku nájdete v dolnej časti množstvo štúdií, ktorými môžete argumentovať a ktoré ukazujú, že dojčenie počas tehotenstva nepredstavuje problém: 
https://www.mamila.sk/clanky-o-dojceni/dojcenie-pocas-tehotenstva/

Bez ohľadu na dojčenie sa stáva, že určité percento všetkých tehotenstiev sa končí predčasným pôrodom. Vtedy je samozrejme ľudské hľadať dôvody, a ak matka dojčila, je jednoduché ako príčinu označiť dojčenie, hoci za iných okolností by sme len skonštatovali, že dôvod nepoznáme. Stimulácia bradaviek počas dojčenia, na ktorú je telo matky bežne zvyknuté, nie je dostatočná na to, aby spôsobila predčasný pôrod ani v záverečných mesiacoch tehotenstva. Dojčenie neodoberá matku o živiny, pretože počas tehotenstva je množstvo mlieka, ktoré sa žene tvorí, minimálne.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Tvrdnutie tehotenského brucha