ATB v kombinacii s aneztezou

Zuzana    20.03.2019, 16:59

Dobry den prajem, Dnes mi trhali osmu zub dostala som dvojnasobnu lokalnu anestezu plus od vcera beriem.ATB.Augmentin. Mala ma 21 mesiacov a stale sa dozaduje mlieka.mozem jej dat alebo nie? Dakujem velmi pekne

Milá Zuzana,

lokálna anestéza ostáva v mieste podania a nemá akým spôsobom ovplyvniť dojčenie, pretože sa do materského mlieka nedostáva. Pri užívaní antibiotík, ktoré spomínate, je pre vaše bábätko aj pre vás bezpečnejšie pokračovať v dojčení. Pokračujte v dojčení tak, ako to bábätko potrebuje a dojčenie nijako nečasujte podľa užitia liekov. Prečítajte si aj tento článok:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/



Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > ATB v kombinacii s aneztezou