Tráviace problémy a dojčenie

Zuzana    21.03.2019, 14:43

Prosím o radu. Máme doma takmer 3-týždňového drobca, ktorá je výlučne dojčení (našťastie), staršia dcéra má tráviace problémy - vracala. Mám strach, aby to malý drobec nedostal - je možnosť, že ho dojčenie ochráni pred nákazou? Ďakujem krásne za odpoveď.

Milá Zuzana,

dojčenie je zvlášť v takejto situácii pre bábätko mimoriadne dôležité. Poskytuje bábätku množstvo imunitných faktorov, látok podporujúcich správnu imunitnú odpoveď, látok špecificky určených pre zdravie čreva, napríklad látky vystieľajúce sliznicu čreva, probiotické baktérie, špeciálne látky pre výživu probiotických baktérií, aby ich malo bábätko v črevách dostatok. Navyše vaše materské mlieko momentálne obsahuje množstvo protilátok práve proti ochoreniu, ktoré prekonala staršia dcérka.

Prečítajte si aj tento článok:

https://www.mamila.sk/clanky-o-dojceni/dojcenie-ked-ma-dieta-hnacku-alebo-vracia/

Je preto možné, že vaše bábätko vôbec neochorie. Ak by ochorelo, práve dojčením mu budete pomáhať, aby jeho ochorenie malo čo najmiernejší priebeh a trvalo čo najkratšie. Preto v tejto situácii dojčením robíte maximum pre to, aby táto situácia dopadla čo najlepšie. Pokračujte v dojčení podľa potrieb bábätka. Veľa zdravia!Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Tráviace problémy a dojčenie