Doplnky pri cvičení

Barbora    05.04.2019, 17:33

Dobrý deň, dcérka má 16 mesiacov, len vďaka vašej pomoci ju stále kojím, za čo som veľmi vďačná. Inak už papá skoro všetko. Posledné mesiace cvičím a rozmýšľam o zaradení tzv. predtréningových stimulantov. Pri týchto výrobkoch je v popise, že sa neodporúčajú užívať počas kojenia. Ale to sa hovorí aj o mnohých liekoch a pri tom sa môžu. Tak vás prosím o názor, ďakujem veľmi pekne.

Milá Barbora,

z hľadiska dojčenia môžete tieto doplnky užívať a bez obmedzení pokračovať v dojčení. Tá veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade potreby užívať nič a že pri dojčení sa treba sústavne obmedzovať, čo nie je pravda.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Doplnky pri cvičení