Suvis vaginalna mykoza a candida bradavky/soor?

Veronika    13.04.2019, 20:56

Dobry den. Je mozne preniest si kvasinkovu infekciu z vaginalnej oblasti na prsia? Alebo vznika mykoza bradaviek nezavisle od mykozy vaginalnej? Dojcim 14 mesacne dieta a momentalne bojujem s vaginalnou mykozou (vznikla po antibiotickej liecbe). Zaacalo pichat v jednej bradavke pri dojceni, a tak ma napadol tento mozny suvis.. Dakujem.

Milá Veronika,

vaginálna mykóza sa neprenáša na prsníky. Mykóza je oportunistická infekcia, čo znamená, že sa vyskytuje na oslabených miestach v čase oslabenej imunity. Takže pravdepodobne preto sa vyskytla v podobnom čase na oboch oslabených miestach.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Suvis vaginalna mykoza a candida bradavky/soor?