Intimny zapach po sestonedeli

Lea    18.04.2019, 22:46

Dobrý deň, som momentálne 2 mesiace po porode - prirodzenom. Už po 6 týždni ma ale začal trápiť neprijemný zápach z pošvy, ktorý ale ustúpil a teraz sa to vrátilo. Umývam sa každý deň čistou vodou, spodné prádlo použilvam iba bavlnené a 2x ho plákam vo vode, prehliadku u gyn. mám za sebou a je všetko OK. Preto by som sa chcela opýtať, či tento zápach nesúvisí s dojčením, nakoľko mám aj dosť sucho v pošve, bez výtoku, a taktiež som takýto problém predtým nemala. Ešte mám jednu otázku ohľadom pošvy po porode. Ide o to, že sa mi výrazne zmenšila - z vonkajšej strany, čo mi je veľmi zvláštne, nakoľko sim myslela, že sa všetko tam dolu zvačší a u mňa je to naopak. Prosím vás može to byť sposobené tým, že keď dojčím, nemám menzes a pošva nie je zvonka prekrvená? Dostane sa do veľkosti ako pred porodom? Ďakujem krásne za odpoveď. Prajem prkný deň :-)

Milá Lea,

situácia, ktorú prežívate, nesúvisí s dojčením. Suchosť v pošve súvisiaca s nízkymi hladinami hormónov estrogénu a progesterónu je to, čo zažíva veľká väčšina žien po pôrode, pretože dojčenie spravidla na dlhú dobu potláčajú ovuláciu (a tým pádom menštruáciu). A napriek tomu, že väčšina dojčiacich žien po pôrode nemá späť menštruačný cyklus, netrpia tým, čo popisujete vy. Ak by toto bolo spôsobené dojčením, mali by tieto problémy takmer všetky ženy, ktoré dojčia a sú tesne po pôrode. Hľadajte preto riešenie svojich zdravotných problémov s lekármi a pokračujte v dojčení.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Intimny zapach po sestonedeli