Odtrhnuta bradavicka vedle.bradavky

Lucie    27.04.2019, 18:09

Dobry den, dnes jsem si po kojeni všimla, ze mam odchliplou bradavicku, ktera visela "na vlasku" Tudíž jsem ji odtrhla, misto vydesinfikovala a namazala bepanthenem. V porodnoci me ujistovali, ze tyto bradavicky nejsou nikterak nebezpecne pro miminko. Mam ale strach, aby se mu z ranky nedostalo neco do pusinky. Co s tím?

Milá Lucie, 

teraz už nemusíte urobiť nič viac, keďže ste sa bradavičky už zbavili. Len pokračujte ďalej v dojčení bez obáv. 

Vo všeobecnosti je ideálne odstrániť bradavičky v oblasti bradavky či dvorca ešte pred tehotenstvom a pred začiatkom dojčenia. Tým pádom potom človek nemusí riešiť ich poškodenie v priebehu dojčenia. Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Odtrhnuta bradavicka vedle.bradavky