Meteospasmyl a dojčenie

Lenka    29.04.2019, 22:32

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či je možné dojčiť (syn - 1rok, dcéra - 3roky) a zároveň užívať liek Meteospasmyl (účinné látky: alveríniumcitrát a simetikón). Lekárom mi bolo odporučené dojčenie prerušiť na 1 týždeň. Ďakujem.

Milá Lenka,

pre vaše deti aj pre vaše zdravie je v tejto situácii bezpečnejšie pokračovať v dojčení. Prečítajte si toto vysvetlenie, prečo vaše deti navyše nebudú tento liek vôbec dostávať: 

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/

Ak by to tak však aj nebolo, je absolútne neopodstatnené prerušiť dojčenie ročného a trojročného dieťaťa (čo reálne znamená ukončiť dojčenie) kvôli lieku, ktorého účinné látky sa bežne podávajú v kvapkách priamo do úst bábätiek v novorodeneckom veku na príznaky, ktoré sa označujú ako "kolika".Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Meteospasmyl a dojčenie