Zapálený zub

Anna    05.05.2019, 08:10

Dobrý deň, aktuálne mám zapálený zub a nie som si istá ako celkovo pôsobí zápal v tele matky na kojené dieťa. Zdá sa mi, že mám aj mlieka zrazu menej (malý má 8M a doteraz som ho mala stále dosť kedykoľvek mi odmietol jesť príkrm), je nespokojný (ale to môžu byť aj prerezavajuce sa zúbky) a ja sama som si neni istá, či nemám obmedziť kojenie, kým mi zub neopravia. Ďakujem

Milá Anna,

zápal v tele matky nie je dôvodom pre akékoľvek opatrenia ohľadom dojčenia. Toto nijako neovplyvní ani zloženie materského mlieka, ani jeho tvorbu. Tvorbu materského mlieka by potenciálne mohlo znížiť, ak by zápal bol sprevádzaný vysokou horúčkou, ale ani to nie je vždy spojené. Nespokojnosť vášho bábätka súvisí vysoko pravdepodobne s inou príčinou, v prípade, že by sa táto nespokojnosť vyskytovala pri dojčení a bola by podobná tomu, čo opisujú matky v úvode tohto článku:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/odmietanie-dojcenia/

odporúčame  vám skontaktovať sa s poradkyňou pri dojčení, aby ste spoločne prešli opatrenia, ktoré pomôžu zlepšiť dojčenie a vyhodnotili možné príčiny  tohto stavu:

https://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/dieta-prestalo-priberat/

https://www.mamila.sk/clanky-o-dojceni/ako-pokracovat-v-dojceni-po-6-mesiaci/

Svoj zub si môžete nechať ošetriť tak, ako keby ste nedojčili, toto nijako nesúvisí s dojčením, môžete dostať potrebné lieky a ošetrenie.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Zapálený zub