Dojčenie a perga

Janka    06.05.2019, 12:21

Dobrý deň, môžem počas dojčenia užívať pergu a vceliu materskú kasicku? Ovplyvňuje dojčenie snahu o druhé bábätko, je potrebné ho odstaviť? Dieťatko má 14 mesiacov, je prikrmovane, ale zároveň dojčené. Ďakujem.

Milá Janka,

z hľadiska dojčenia nepredstavujú tieto prípravky žiaden problém, môžete pokračovať v dojčení tak, ako to vaše malé dieťatko potrebuje, dojčenie je preňho aj pre vaše zdravie naďalej nesmierne dôležité. Dojčenie neovplyvňuje vašu plodnosť, ak už máte naspäť menštruačný cyklus, tak ho máte naspäť práve preto, že dojčenie už plodnosť nijako neovplyvňuje. Plodnosť v tomto čase ovplyvňuje najviac stres a stres z odstavovania a hľadania nových spôsobov starostlivosti o bábätko budú prinášať stres, ktorý zbytočne sťaží snahu otehotnieť. V prípade, že by to bolo potrebné, môžete podstúpiť aj potrebnú liečbu.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojčenie a perga