Nahrada stravy Body fit

Zuzana    10.05.2019, 10:31

Dobrý deň, dojčím synčeka (8mesiacov) a uvažujem nad proteínom na chudnutie, resp.je to náhrada stravy. Prosím Vás, pozriete sa mi na zloženie? Nechcem ohroziť synčeka alebo riskovať stratu mlieka. Je bezpečné užívať tento nápoj popri dojčení? Dojčím často, na požiadanie. Zloženie: Sušené odtučnené mlieko, srvátkový proteínový koncentrát, fruktóza, sójový proteín, inulín, biologická forma vápnika, guarová guma, taurín, karboxymetylcelulóza, L-karnitín tartrát, rastlinný extrakt Garcinia Cambogia, oxid kremičitý, mliečnan horečnatý, soľ, vitamíny: C(kyselina L-askorbová), E(DL-a-tokoferolacetát), niacín(nikotínamid), kyselina pantoténová (D-pantotenát vápenatý), B6(pyridoxín hydrochlorid), B2(riboflavín), B1(tiamín hydrochlorid), kyselina listová(kyselina pteroylmonoglutámová), biotín(D-biotín), B12(kyanokobalamín), rastlinné izoflavonoidy, sladidlo: aspartám; mliečnan železnatý, kvasničný selén, enzýmový komplex (papain, amyláza, proteáza, laktáza, lipáza, celuláza, bromelain), mliečnan zinočnatý, chróm pikolinát. Výrobca uvádza, že produkt obsahuje zfroj fenylanínu a že produkt nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Prosím Vás, sú bezpečné všetky látky v zložení? Ak je čo i len 1 z nich nevyhovujúca, nebudem užívať tento produkt. Nechcem svoje dieťa nijako ohroziť. Túto náhradu stravy by som chcela užívať 1x denne, pretože som stále veľmi hladná a často jem, nuž som chcela toto miesto 2.večere :) ďakujem Vám za odpoveď, Zuzana

Milá Zuzana,

z hľadiska dojčenia je pre vaše bábätko bezpečnejšie pokračovať v dojčení, nie je jediný dôvod, pre ktorý by ste nemohli popri tomto výživovom doplnku ďalej dojčiť. Táto veta, ktorá je na letáku uvedená, je ochranou firmy vyrábajúcej daný produkt a tiež ukážkou toho, ako málo sú cenené dojčiace matky na to, aby sa tým daná firma seriózne zaoberala. Je na škodu veci, že pohodlnosť takýchto firiem a snaha chrániť sám seba následne vytvára dojem, že dojčiace matky nemôžu v prípade potreby užívať nič, čo nie je pravda. Fenylalanín je esenciálna aminokyselina, ktorá sa vždy nachádza v materskom mlieku.

Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.

« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Nahrada stravy Body fit