Ciphin a kojenie

Veronika    11.05.2019, 17:52

Zdravím rada by som sa opýtala ci je možné užívať Ciphin a zároveň kojiť 10 dnovu dcéru? Väčšinou píšete ze ATB pri kojenie áno ale zväčša väčšie babetka, preto sa chcem uistiť. Ďakujem

Milá Veronika,

pri užívaní tohto lieku je pre vaše bábätko, aj pre vás bezpečnejšie pokračovať v dojčení. A toto platí aj v prípade novorodenca. Pri užívaní tohto lieku považujú za bezpečnejšie pokračovať v dojčení aj odborníci z Americkej akadémie pediatrov. Okrem toho si prečítajte napríklad aj túto odpoveď z našej poradne, kde si môžete prečítať, že tejto matke predpísala tento liek lekárka na zápal prsníka:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=1975Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Ciphin a kojenie