Dojčenie, bolesť hrdla a očkovanie

Nikoleta    20.05.2019, 13:24

Dobrý deň. Mám 5 mesačného synčeka a v utorok ideme 1x očkovať vakcínou hexa. Nechcem nič zanedbať tak by som sa chcela spýtať keď je výlučne dojčený ci môže ísť na očkovanie ak mám kvasinky a beriem clotrimazol al a trochu ma ráno boli v hrdle. Či moje prejavy idú do mlieka a či pri očkovaní majú nejaké následky. A či môžem ďalej kojit. Pred očkovaním chceme dať na zmiernenie príznakov homeopatiká. Ďakujem za odpoveď. S pozdravom Nikoleta

Milá Nikoleta,

z hľadiska dojčenia je dôležité, aby ste pokračovali v dojčení aj popri tom, ako máte rôzne zdravotné problémy.  Ak máte obavu, či nie ste infekčne chorá (keďže spomínate začínajúce ochorenie dýchacích ciest), spýtajte sa na toto lekára alebo lekárky svojho bábätka, či môže byť očkované, ak je možné, že už aj ono bolo vystavené vašej chorobe. Odpoveď na túto otázku nesúvisí nijako s dojčením, dojčiť by ste mali, aj ak by ste skutočne mali ochorenie dýchacích ciest.

Dojčiť by ste mali aj pred očkovaním, aj po očkovaní (dokonca môžete dojčiť aj počas očkovania, vzhľadom na to, že bábätká počas dojčenia vnímajú menej bolesť a pociťujú menšiu mieru stresu).

Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.

« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojčenie, bolesť hrdla a očkovanie