Reumatoidna artritída

Katarína    20.05.2019, 13:46

Dobrý deň, Mam diagnostikovanu reumatoidnu artritídu a myasteniu gravis, beriem imuran 50 mg. Evidentne mi nestaci kedze sa rano budim so stuhnutymi klbami. Reuma dr mi nechce nic dat lebo kojim, neuro dr chce znižovať davky lebo MG je na ustupe. Kojim už krásnych 10 mesiacov, začiatky neboli lahke a preto nechcem teraz prestat. A hlavne ked vidim malickej radosť ked zbada prsnik. Ďakujem za vašu odpoveď.

Milá Katarína,

dojčiace ženy si zaslúžia potrebnú liečbu. Pri dojčení nemusíte voliť medzi svojim zdravím a dojčením. Dojčenie je pre vaše 10-mesačné dieťatko nesmierne dôležité a je dôležité aj pre vaše zdravie. Môžete dostať potrebnú liečbu. Poproste lekárov, aby vám predpísali lieky, ktoré sú s dojčením zlučiteľné, a všetko okrem metotrexátu je. 

Prečítajte si aj túto odpoveď z našej poradne:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=2099Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Reumatoidna artritída