Liek Soledum a dojčenie

Jana    26.06.2019, 11:52

Dobrý deň dojčím 6 mes bábätko, mam prechladnutie a zahlienenie na co je vraj dobrý voľnopredajny liek Soledum. Lekárnička hovorila, že je to nový liek a nie sú k dispozícii štúdie o bezpečnosti dojčenia. V letáku je klasická formula, a potom informácia, že môže menit chuť mlieka. Bolo by bezpečné ho brať, ale radšej si poradiť inak? Ďakujem

Milá Jana,

z hľadiska dojčenia toto nepredstavuje žiaden problém, bábätko nebude užívať tento liek spolu s vami. Preto je pre vás aj vaše bábätko bezpečnejšie pokračovať v dojčení. Chuť materského mlieka sa mení neustále s ohľadom na to, čo matka zjedla, preto toto nepredstavuje takisto žiaden problém.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Liek Soledum a dojčenie