Zředěný Elocom a kojeni

Nikola    03.07.2019, 10:01

Dobry den. Mám tříměsíční miminko a plne ho kojim. Již od narozeni trpím dost vážným atopickym ekzémem, který se v současné době soustřeďuje na ruce, dekolt, krk a oblicej. Nebudu se zde rozepisovat o tom, co vše jsem zkousela, abych se ho zbavila...to zde nepatří, avšak jediná věc, která mi v akutní fázi pomůže je aplikace masti elocom - tedy kortikoidu. V těhotenství jsem na prvních 5 měsíců úplně vysadila a bylo to pro mě neskutečne peklo, poté jsem směla zředěný Elocom aplikovat na malé plochy. Rada bych se zeptala na Vás názor na užívání toho přípravku při kojeni. Uvědomuji si, ze to není ideální, ale potřebuji aplikovat tenounkou vrstvu zredeneho elocomu jednou za 2-3 dny na malé plochy. Myslíte si, ze tím mohu své dcerce ublížit? Dost kvůli tomu zvažují, jak dlouho kojit. Bojím se. Mockrát dekuji za Vasi odpověď, velmi si vážím Vasi práce. Dekuji

Milá Nikola,

pre vaše bábätko aj pre vaše zdravie je v tejto situácii bezpečnejšie popri liečbe, ktorú potrebujete, aby ste pokračovali v dojčení. Situácia v tehotenstve sa v tomto smere líši od situácie v čase dojčenia zásadným spôsobom. Preštudujte si túto odpoveď z našej poradne, kde sa pýta matka na kortikoidy, ktoré jej predpísal lekár a ktoré má užívať lokálne dlhodobo:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=5121

Vzhľadom na to, čo uvádzame v odpovedi, je zrejmé, že z pohľadu dojčenia aplikácia tejto maste nepredstavuje žiaden problém, ani ak by ste ju používali v nezriedenej forme.



Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Zředěný Elocom a kojeni