Liečba kondylom počas kojenia

Denisa    07.07.2019, 09:37

Dobrý deň, ako sa dajú liečiť kondylomy keď kojím? Kožná povedala že nijako mam čakať kým dokojim. Keď budem kojiť dva roky ako bude vyzerať.. Je to strašne neviem co s tým. Prosím o pomoc. Ďakujem pekne

Milá Denisa,

dojčenie nie je prekážkou pre to, aby dojčiaca matka mohla riešiť svoje zdravotné problémy. Dojčenie môže a má trvať roky a preto je kľúčové hľadať riešenia vtedy, keď ich žena potrebuje a navyše nie je dôvod čakať, „kým dokojí“, riešenia je možné hľadať aj počas dojčenia.  Môžete použiť lokálne prípravky (imichimod, TCA), môžete podstúpiť ošetrenie tekutým dusíkom, laserom, elektrokauterizáciu či chirurgické odstránenie.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Liečba kondylom počas kojenia