Kyselina mandlova

Žaneta    09.07.2019, 17:15

Dobrý deň chcem sa opýtať mám 6tyzdniveho synčeka ktorého kojím aj prikrmujem (nutrilon confort) a dnes som podstúpila ošetrenie kyselinu mandľovou na akné chcem sa opýtať či môžem dalej kojiť. Kozmetička hovorila že sa to moze podstúpiť aj počas kojenia ďakujem

Milá Žaneta,

takéto ošetrenie nepredstavuje žiaden problém pre dojčenie, dojčite naďalej tak, ako to bábätko potrebuje.

Ak by ste chceli vrátiť sa k výlučnému dojčeniu bez dokrmovania, odporúčame obrátiť sa na poradkyňu pri dojčení z nášho zoznamu:

https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

pretože v prípade, že bábätko potrebuje byť dokrmované, existuje viacero krokov, ktoré môžu pomôcť postupne znižovať množstvo dokrmu a zlepšiť dojčenie tak, že dokrm nebude potrebný vôbec. Prečítajte si napríklad túto odpoveď z našej poradne dojčenia, v ktorej riešime podobný prípad:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=7287Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Kyselina mandlova