Nekojim a strácam mlieko

Antónia    15.07.2019, 13:29

Ahojte. Prosím o pomoc, malý má 4 mesiace, už ho nekojim, lebo sa neprisaje, no odsavala som mliečko. No už ho nemám, úplne sa mi vytráca, odsajem len zopár ml. Prosím o pomoc ako on neprísť a odsavat čo najdlhšie. Ďakujem.

Milá Antónia,

odporúčame vám urobiť tieto kroky:

1) Skontrolujte odsávačku, či problém nie je v nej - po 4 mesiacoch odsávania sa mohlo s odsávačkou stať niečo, čo spôsobuje, že neodsáva dostatočne dobre.

2) Ďalej môžete skúsiť po odsávaní odsávačkou doodstriekať mlieko ručne, niektoré ženy takto získajú ešte pomerne veľké množstvo mlieka.

3) Skontrolujte, či ste nezačali užívať nejaké lieky, ktoré spôsobujú zníženie tvorby mlieka - hormonálna antikoncepcia (aj vnútromaternicové teliesko s obsahom hormónov), antihistaminiká, niektoré lieky proti kašľu, ktoré obsahujú pseudoefedrín, niektoré ďalšie lieky.

4) Vzhľadom na vek vášho bábätka však nemusíte nevyhnutne získavať stále vysoké množstvo mlieka,  zvyšok môžete nahradiť bežnou stravou, ktorú bábätku budete dávať.

Naďalej môžete skúšať bábätko prisať k prsníku, pretože sú bábätká, ktoré sa prisajú aj po veľmi dlhej dobe, a preto má zmysel to skúšať. Skúste nájsť poradkyňu, ktorá by mala dostatočné zručnosti na to, aby vám s prisatím pomohla - stálo by to za to skúšať. S poradkyňou pri dojčení by ste sa tiež mohli porozprávať o tom, ako zvýšiť tvorbu mlieka:

https://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/bylinky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Nekojim a strácam mlieko