Stitna zlaza

Gabi    15.07.2019, 23:30

Dobry den, Dcerka ma 6 mesiacov, doteraz iba kojena, zaciname so zeleninovym prikrmom. Zistilo sa, ze mam nadmernu cinnost stitnej zlazy. Prejavi sa zvysena tvorba hormonov aj v materskom mlieku? Aky vplyv to moze mat na dieta v pripade neliecenia?

Milá Gabi,

v prípade zvýšenej činnosti štítnej žľazy môžete podstúpiť potrebnú liečbu (mnohé z liekov používaných v tejto situácii nájdete už zodpovedané v našej poradni dojčenia, keď si ich názov zadáte do vyhľadávača: https://www.mamila.sk/hladat/). Táto diagnóza ani vaša liečba nepredstavujú problém pre dojčenie, pre vaše bábätko aj pre vás je bezpečné pokračovať v dojčení.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Stitna zlaza