Pharmatex, prípadne IUD

Monika    16.07.2019, 14:04

Dobrý deň, prosím Vás, je používanie lokálnej antikoncepcie so spermicídnym účinkom Pharmatex alebo zavedenie IUD s meďou (nie hormonálneho IUD) vhodné pri dojčení? Pri antikoncepcii všeobecne stačí, že je nehormonálna a je potom akákoľvek metóda ok z hľadiska dojčenia? Ďakujem.

Milá Monika,

áno, správne. Akákoľvek metóda, ktorá nie je hormonálna, neovplyvňuje tvorbu mlieka pri dojčení. Do tejto kategórie spadajú spermicídne krémy ako aj nehormonálne vnútromaternicové telieska (s meďou, bez obsahu hormónou) a tiež metóda využívajúca laktačnú amenoreu, kondómy či prirodzené metódy sledovania príznakov plodnosti. Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Pharmatex, prípadne IUD