Antibiotika

Hana    27.07.2019, 17:04

Dobrý den. Zistili mi ureaplazmy a doktor mi chcel dať antibiotika. Nateraz som ich však odmietla kvôli dojčeniu. Teraz si však čítam, že lieky nemusia byť problem počas dojčenia. Viete mi toto konkrétne zistiť? Neviem názov lieku ale mala by som ho brať 21 dní. Vdaka

Milá Hana,

na získanie odpovede ohľadne dojčenia a liekov, je potrebné pozrieť sa na niekoľko aspektov:
1) Je logické, že ideálny stav je, keď je človek zdravý a nemusí brať lieky.
2) Lieky by mal človek brať len, keď má na to dôvod.
3) Ak má niekto však nejaké ochorenie, potom môže potrebovať liečbu.
4) Nie je správne upierať dojčiacim matkám právo na liečbu len preto, že dojčia.

Vaša diagnóza si vyžaduje potrebnú liečbu a to na takú dlhú dobu, na akú ju potrebujete (niektoré protokoly pre liečbu ureaplaziem vyžadujú ešte dlhšiu dobu užívania antibiotík). Ako dojčiaca matka si nemusíte vybrať medzi svojím zdravím a dojčením. Je možné pokračovať v dojčení a zároveň sa liečiť. Je bezpečnejšie dojčiť a užívať antibiotiká ako nedojčiť. Pokračujte preto v dojčení.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok