Alavis a časté kojenie

Eva    29.07.2019, 10:56

Dobrý deň, mala by som má vás dve otázky. 1. Mohla by som pri kojení brat Alavis? Kojim veľmi často, aj 10x denne a v noci 2-3 x. Alavis je vyziva pre kĺby,nakoľko mám problémy s kolenom. Avšak jsu tam Vysoké dávky kolagénu typu I z rýb 15 mg, kolagénu typu ll 22,5 mg, glukosaminsulfat 1565 mg, chondroitinsulfatu 652 g, metylsulfonylmetan 1958 mg, vitamín c 19,3 mg....2. syn má 18 mesiacov. Je normálne aby tak často vyžadoval mlieko? I keď si niekedy iba " cuckne", ale príde mi to,že je na mlieku závislý. Dokonca, keď vidí moju sestru,či muža, ukazuje im na prsia a hovorí mnami,mnami...

Milá Eva,

z hľadiska dojčenia nie je žiaden problém, aby ste užívali tento preparát, toto nijako neovplyvní zloženie ani tvorbu materského mlieka. Jeden z dôvodov, prečo je momentálne bezpečnejšie, aby ste svoje dieťatko dojčili ďalej je, že aj 18-mesačné dieťa dojčenie stále intenzívne potrebuje a predčasné odstavenie aj v tomto veku prináša riziká pre jeho zdravie a aj pre vaše zdravie. Váš synček sa správa úplne normálne. Stratili sme obraz o tom, ako vyzerá dojčenie starších detí. Preto sa mnohé matky v tejto situácii cítia zmätené. Nebojte sa, robíte všetko správne a váš synček sa správa z hľadiska dojčenia normálne. Otázky tohto typu dostávame veľmi často, odporúčame vám prečítať si napríklad túto našu odpoveď z poradne dojčenia:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=4048

Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.

« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Alavis a časté kojenie