Črevná viroza

Katarina    31.07.2019, 21:57

Prekonala som crevnu virozu moje 4 mesacne bábätko ochranilo mm ale uz to dostal aj priatel jeho otec moze to dostať od neho ci je nadalej chraneny mlieckom ked uz s virusom prišiel do kontaktu?

Milá Katarína,

tieto ochorenia sú veľmi infekčné a nie je možné vylúčiť nákazu od otca dieťaťa, avšak tieto ochorenia sú infekčné ešte pred tým, než sa u chorého vyskytnú príznaky ochorenia, preto je pravdepodobne zbytočné teraz bábätko od svojho otca izolovať a navyše ak ide o tú istú virózu, je vysoko pravdepodobné, že by naďalej bábätko malo dostávať prostredníctvom materského mlieka protilátky špecifické proti tejto chorobe, spolu s látkami, ktoré sa v materskom mlieku nachádzajú vždy – látkami, ktoré vystieľajú črevnú sliznicu, pomáhajú správnemu rozvoju tráviaceho traktu, s probiotickými baktériami v biodiverzite a množstvách, akú by nezískalo bábätko zo žiadnych komerčne dostupných probiotík. Najlepšie, čo teraz môžete urobiť, je pokračovať v dojčení.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Črevná viroza