Společné spaní se starším dítětem a novorozencem

Jola    13.08.2019, 11:10

Dobrý den, máte nějaké tipy a rady, jak vyřešit společné spaní se starším dítětem a novorozencem? Dcerka bude mít 2r7m, když se nám má narodit druhé dítě. Spi s námi a v noci dost "cestuje" po posteli. Bojím se, že to bude pro novorozence nebezpečné. děkuji.

Milá Jola,

o zásadách bezpečného spoločného spania sa môžete dočítať v tomto našom článku:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/spolocne-spanie/

Staršie dieťa v posteli patrí medzi rizikový faktor spoločného spania. To však neznamená, že sa situácia nedá vyriešiť tak, aby bola bezpečná. Staršie dieťa môže napríklad spať na opačnej strane, než budete mať položené bábätko, prípadne môže spať vedľa otca. Ako jeden z dôležitých faktorov zvážte dostatok spacieho priestoru. Napríklad - ak sa dá - môžete staršiemu dieťatku priložiť posteľ v manželskej posteli z manželovej strany. Zaistite, aby bábätko a staršie dieťa nespali v noci vedľa seba. A tiež pre dojčenie v noci je pomerne dôležité, aby ste mali možnosť dojčiť bábätko z oboch prsníkov - teda, aby nenastala situácia, že bábätko bude dojčené len na jednej strane.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Společné spaní se starším dítětem a novorozencem