Ako casto odsavat mliecko, koli liekom musim pockat s kojenim

Michaela    18.08.2019, 23:24

Dobry den, potrebovala by som poradit.Ako casto a spravne si odsavat mliecko aby som ho nestratila. Som po sekcii a musim brat par tyzdnov lieky na vysoky tlak. Koli tomu nemozem malemu davat moje mliecko zatial. Maly je v inkubatore, po skonceni liecby planujem nosit odsate mliecko syncekovi. Ke tazke takto udrzat laktaciu? Mliecko sa mi tvori, odsavam 3-4x denne. Dakujem

Milá Michaela,

z hľadiska tvorby mlieka je dôležité sa zamerať na pravidelné odsávanie aspoň 8 x denne po 20 minút z oboch prsníkov a z toho aspoň raz v noci, s cieľom dostať sa v priebehu prvých dvoch týždňov na množstvo aspoň 600 ml materského mlieka denne. Ak by ste mlieko odsávali, odporúčame vám skontaktovať sa s poradkyňou pri dojčení:

https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

aby ste sa poradili, ako tvorbu mlieka zvyšovať:

https://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/bylinky/

Okrem toho je kľúčové, aby bábätko nebolo kŕmené fľašou, ale pohárikom:

https://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojceni/krmenie-po-prste-a-poharikom/

Druhá vec je, že táto situácia sa pravdepodobne dá riešiť aj iným spôsobom. Lieky na vysoký tlak totiž nepredstavujú problém pre dojčenie, pri ich užívaní je pre dieťa aj matku bezpečnejšie pokračovať v dojčení:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=3088

Preto je vysoko pravdepodobné, že už teraz môžete svoje materské mlieko dávať bábätku.

Pre bábätko v tejto situácii je kľúčové mať možnosť byť v kontakte koža na kožu a dojčiť sa. Porozprávajte sa o tomto s poradkyňou pri dojčení, aby ste dostali na mieru šité informácie podľa toho, aký je momentálny stav bábätka a váš zdravotný stav.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Ako casto odsavat mliecko, koli liekom musim pockat s kojenim