Vypadávanie vlasov

Dáša    26.08.2019, 19:34

Dobrý deň chcem sa opýtať ako by som si mohla pomôcť proti vypadávaniu vlasov počas dojčenia. Približne od tretieho mesiaca mi začali dosť vypadávať vlasy, pijem čaj pre dojčiace matky, ďalej striedam práškový nápoj nutrimama a Sunar a vlasy si umývam šampónom parusan pre ženy. Avšak nejako zlepšenie nevidím. Ďakujem za odpoveď.

Milá Dáša,

vypadávanie vlasov v tomto období po pôrode (a to relatívne veľkého množstva vlasov), ktoré zažívajú matky po pôrode, sa neskôr zlepší aj bez "liečby", pretože ide o normálny stav, hoci matky prekvapí a začnú sa báť, či to nie je nedostatkom vitamínov a podobne. Nebojte sa, vlasy vám zostanú a vypadávanie prestane. Nápoje firiem, ktoré vyrábajú umelú výživu a ich marketing neetickým spôsobom stojí za tým, že toľko žien dnes nedojčí, túto situáciu nemajú akým spôsobom zlepšiť.

Vypadávanie vlasov nesúvisí s dojčením – toto pozorujú dojčiace aj nedojčiace matky. Dojčenie je to, čo vaše telo po pôrode očakáva a čo je prospešné pre vaše zdravie. Dojčenie je stav, ktorý si za bežných okolností nevyžaduje užívať žiadne výživové doplnky, či robiť iné opatrenia. Dojčenie do prirodzeného odstavenia je dôležité nielen pre zdravie dieťaťa, ale aj pre zdravie matky. Dojčenie patrí medzi hlavný nástroj prevencie rakoviny prsníka. Všetky kampane zameriavajúce sa na prevenciu rakoviny prsníka by sa mali zamerať na dojčenie. Dojčenie je tiež prevenciou pre rakovinu vaječníkov, maternice a endometria, chráni proti osteoporóze, znižuje potrebu inzulínu diabetičiek počas dojčenia, spravidla odďaľuje návrat plodnosti a na dlhú dobu potláča ovuláciu, dojčiace matky po pôrode spravidla ľahšie schudnú. Mnohým zdravotným problémom, s ktorými ženy neskôr v živote bojujú, by sa dalo zabrániť dojčením.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Vypadávanie vlasov