Operácia čreva matky

Mária    28.08.2019, 14:47

Dobrý deň.Som po operácii tenkého čreva a som odlúčenia od dieťatka(19 mesiacov)5 dní.Dojcila som ju na poziadanie a papa aj tuhú stravu.V poslednej dobe ju trápia aj zápchy.Co by pomohlo proti zápche a najmä chcem opäť dojčiť.Mlieko síce strácam,odstriekavala som,piť odstriekané nechcela.Mam trochu strach aby ma nekopla sú brucha,no rada by som ju dojčila.Ako môžeme úspešne prinavrátiť dojčenie?Stačí prikladať,objímať?Ďakujem vám,že ste

Milá Mária,

môžete sa vrátiť k dojčeniu, aj ak ešte potrebujete užívať nejaké lieky. Materské mlieko má mierne laxatívne účinky, takže z pohľadu dojčenia je určite jedno z riešení zápchy dieťaťa návrat k dojčeniu, ktorý je dôležitý aj z množstva iných dôvodov. Pre zmiernenie zápchy môžu pomôcť aj tieto odporúčania:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=1909

Urobte potrebné opatrenia, aby vás dcérka nezranila v oblasti rany a umožnite jej byť v kontakte s vami, aby sa mohla vrátiť k dojčeniu. Veľa času strávte v kontakte s dcérkou, ideálne koža na kožu a dajte jej možnosť prisávať sa často, tak ako to potrebuje Niekedy toto samotné stačí, aby sa zvýšila tvorba mlieka. Ak by sa dcérka neprisala hneď, nevzdávajte to, prisaje sa neskôr.

Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.

« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Operácia čreva matky