Koureni a kojení

Anonim    08.09.2019, 17:21

Dobrý den, potřebuji poradit, jestli přestat s kojením. ...Dostala jsem se do spatne životní situace a začala jsem poslední týden hodně kourit a nejde to omezit, je to muj jedny únik z reality..kourim 20 tenkých (slim) cigaret denne, předtím jsem kouřila maximálně 10..Děkuji za odpověď

Milý Anonim,

prestať fajčiť alebo znížiť počet vyfajčených cigariet je pre vaše zdravie vždy dobrý krok. Skúste to, prípadne vyhľadajte odborníka, ktorý by vám s ukončením fajčenia mohol pomôcť. Popri hľadaní riešenia na ukončenie fajčenia či zníženie počtu vyfajčených cigariet zároveň pokračujte v dojčení, pretože ak matka fajčí, tak dojčenie poskytuje dieťaťu významnú ochranu a ak by nedojčila, tak by o túto ochranu prišlo:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/alkohol-fajcenie/

Samozrejme, že je ideálne nefajčiť a dojčiť. Ale ak toto možné nie je, tak je dôležité v dojčení pokračovať. 

 Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Koureni a kojení