Dojčenie a Inozitol

Zuzana    09.09.2019, 21:25

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť. Trpím silným PCO syndrómom. Momentálne mám 10 mesačné dieťa z umelého oplodnenia a stále kojím, ale zároveň sa snažíme otehotnieť prirodzene. Veľa som čítala o Inozitole a rozhodla som sa ho užívať spolu so širokou škálou vitamínov, aby som dosiahla, podľa možností, čo najlepšiu hormonálnu rovnováhu. Moja otázka znie, či je problém, ak si dávam ráno INOFOLIC combi, cez obed si dávam rad vitamínov (A, B-complex, C, D, E, Kyselina Listová, Mg-Ca-Zn, Se, Beta Karotén, Fe, Omega 3 mastné kyseliny, Magne B6, Jód) a spolu s tým si dávam aj 2g čistého Inozitolu v prášku do džúsu, no a pred spaním si dávam ešte INOFOLIC Plus. Dokopy mám denne dávku inozitolu cca  3,15 g. Môže to nejako nepriaznivo pôsobiť na kojenie? Alebo to má skôr priaznivý účinok? Pretože na internete som sa o vplyve čistého inozitolu na kojenie nedočítala nič. Ďakujem krásne za odpoveď.

Milá Zuzana,

z hľadiska dojčenia nepredstavuje užívanie inozitolu vôbec žiaden problém, rovnako ako vitamíny, ktoré potrebujete užívať. K tejto téme vás možno zaujme aj táto odpoveď z našej poradne dojčenia:

https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=5179

Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.

« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojčenie a Inozitol