Uspávanie

Bea    18.09.2019, 19:22

Dobrý deň prajem. Zaujímalo by ma, či sa dá naučiť uspávať dieťa na prsníku? Môj prvorodený syn bol výlučne dojčený a od 3mesiaca zaspával na prsníku. Do 2,5roka. Potom sa sám odstavil. Teraz máme skoro 4mesačné bábo a nevie zaspať na prsníku. Len sa na ňom hrá a aj tak nakoniec musím vstať a uspať ho nosením. Mlieka mám určite dosť, pretože malý priberá až moc. Má 8,5kila. A raz dal aj 2kila za mesiac. Veľmi by mo pomohlo aby som ho vedela aspoň na obedný a večerný spánok uspať na prsniku. Inak zaspava len v nosici vonku. Kedze mám aj druhe dieta, potrebujem byt aj dnu s nim. Takze vylucne nosenie uz nie je mozne. Dá sa to nejak naucit. Uspavat babatko na prsniku??? Dakujem za odpoved a prajem pekny den

Milá Bea,

takáto otázka sa jednoduchšie rieši v osobnom kontakte s poradkyňou pri dojčení, preto vám odporúčame vybrať si z nášho zoznamu a stretnúť sa:

https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

V tejto situácii je totiž dôležité odsledovať, čo sa deje pri dojčení bábätka, vyhodnotiť pitie bábätka (aj keď bábätko výborne priberá) a najmä jeho správanie pri dojčení, tomu, čo predchádza tomu, keď musíte vstať uspať ho nosením. Niekedy zlepšenie dojčenia pomôže bábätku, aby ostalo na prsníku dlhšie a uspalo sa monotónnym satím. Niekedy bábätká nezaspávajú na prsníku aj preto, že dostávajú cumlík alebo príležitostne fľašu.  Niekedy táto situácia súvisí s prirastenou podjazykovou uzdičkou a možné sú aj iné faktory, ktoré by ste mali prejsť spoločne s poradkyňou pri dojčení.

Poradkyňa pri dojčení by vám tiež mohla ukázať, ako je možné bábätko uspávať priamo počas nosenia:

https://www.mamila.sk/pre-matky/nazorne-ukazky-spravneho-dojcenia/#J

a toto by mohol byť prvých z prechodných krokov, ktoré by mohli pomôcť bábätku, ktoré je zvyknuté zaspávať pri nosení, aby si začalo zvykať, že môže zaspať aj pri dojčení počas nosenia a neskôr len popri dojčení.

Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.

« späť na zoznam otázok