Staloral

Martina    11.10.2019, 14:16

Dobry den, zvazujem zacat liecbu liekom Staloral ( na liecbu alergie, desenzibilacia, berie sa 3 az 5 rokov ), avsak este kojim 18 mesacne dietatko. Chcem sa spytat, je mozne zacat uzivat tento liek uz teraz, alebo pockam, az ked nam skonci obdobie dojcenia? Dakujem.

Milá Martina,

z hľadiska dojčenia nie je jediný dôvod prestávať dojčiť alebo odkladať túto liečbu, keď dojčenie skončíte (navyše 18-mesačné dieťatko potrebuje dojčenie typicky ešte mnoho ďalších mesiacov). Zmes alergénov nie je nič, s čím by sa nestretalo samotné dieťa vo svojom okolí. A práve dieťa matky, ktorá trpí alergiou, potrebuje dojčenie ešte viac, ako iné deti, pretože dojčenie pomáha rozvinúť potenciál dieťaťa pre vybudovanie najlepšej možnej imunity, akej je schopné a nedojčenie alebo krátkodobé dojčenie zvyšuje riziko vzniku alergie u dieťaťa v staršom veku.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok