Problém se stolicí

Klára    14.10.2019, 21:43

Dobrý den, opět se na vás obracím s problémem. Syn, 4 měsíce, plně kojený, nekakající několik dní. Vím, že kojené děti tento stav mohou mít. Ale synek vždy už tak pátý den tlačí, plače, málo spí, prostě nejspíš se mu chce na velkou, ale nejde to. Třikrát jsem tento stav řešila dětským čípkem. Po tom se krásně vyprázdnil a byl spokojený. Ale doktor mi nadal a prý ať vydržím mu to nedávat co nejdýl. Což o to, já to vydržim, ale ten malej ne...No a dnes to zase začalo, tlačení, pláč, podrážděnost. Kakal před třemi dny bez čípku, ale bylo toho málo, s čípkem kakal před týdnem. Takže celý den masíruju, cvičíme s bříškem, je bez plínky, nosím ho v klubíčku. Můžu udělat ještě něco?? A ještě mu denně dávám Biogaia kapky. Mám třeba jíst i něco já, když ho kojím? Děkuji za odpověď, Klára

Milá Kláro,

vo vašej situácii je rozhodujúce, či bábätko skutočne má tuhú stolicu a ak áno, či tento stav nesúvisí s nižším príjmom materského mlieka. Odporúčame vám preto sa stretnúť s poradkyňou pri dojčení osobne, aby ste z hľadiska dojčenia vyhodnotili, či bábätko získava dostatok mlieka a aby ste spoločne zhodnotili správanie bábätka pri dojčení:

https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/

Stolica výlučne dojčeného dieťaťa by totiž za všetkých okolností nemala byť formovaná. Pri sledovaní pitia bábätka je možné vyhodnotiť, kedy pije a posúdiť, či je dojčenie dostatočne výdatné. Ak to tak nie je, je možné urobiť potrebné úpravy, ktorých výsledkom by malo v takom prípade byť aj zlepšenie vylučovania stolice.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Problém se stolicí