Reflux matky a užívanie liekov počas konania

Monika    30.10.2019, 13:29

Dobrý deň Mám 7 mesačnú dcérku ktorú kojím. Pred týždňom mi začali zdravotné problémy mám reflux dosť silný a musím užívať liek Helicid ktorý mi predpísal lekár? Je bezpečný pre moju dcérku? Odporučili mi piť aj čaj Ukko bylinný čaj na reflux 2 x denne. Je to možné počas dojčenia? Obsahuje agát biely kvet, cviklu, škoricu, skorocel kopijovitý a malinový list. Ďakujem za odpoveď.

Milá Monika,

z hľadiska dojčenia je pre vaše dieťatko aj pre vaše zdravie bezpečnejšie pokračovať v dojčení. Čaj, ktorý spomínate, nepredstavuje žiaden problém. Z hľadiska dojčenia je Helicid (omeprazol) ideálny liek. Aj to veľmi maličké množstvo lieku, ktoré sa do materského mlieka môže dostať, kyselina v žalúdku bábätka okamžite zničí. Takže, bez obáv pokračujte v dojčení tak často, ako to dieťa potrebuje, a zároveň Helicid užívajte.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Reflux matky a užívanie liekov počas konania