Mesocain obstrek

Simona    03.11.2019, 11:41

Dobrý deň! Mám 11-mesačného syna, ktorého dojčím popri strave cez deň, ale hlavne v noci na požiadanie. Trpím bolesťami nohy a tváre, ktoré sa mi po viac ako roku opäť vrátili. Potrebovala by som aplikovať obstrek Mesocainom 1%, tri dávky s týždenným odstupom. (V záveroch od lekára mám ako terapiu DM + M lok.) Chcem sa informovať, či je možné takúto injekciu podať, keď dojčím, a ak áno, je potrebné dojčenie časovať? Vopred ďakujem za odpoveď!

Milá Simona,

z hľadiska dojčenia je pre vaše dieťatko aj pre vás bezpečnejšie popri tejto liečbe pokračovať v dojčení. Z hľadiska dojčenia sú toto ideálne zvolené lieky. Preštudujte si tento materiál, ktorý vysvetľuje dôvody, pre ktoré predstavuje odstavenie v tejto situácii neprimerané a zbytočné riziko:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Mesocain obstrek