Sklerotizácia žíl

Miriama    06.11.2019, 15:45

Dobrý deň, dcérka bude mať o mesiac 2 roky, stále je dosť intenzívne dojčená cez deň aj v noci. Už takmer rok mám na december naplánovaný zákrok, sklerotizáciu žíl, chcela by som sa opýtať, či má tento zákrok vplyv na dojčenie 2-ročného dieťaťa, resp. či je nejaké obmedzenie, ako dlho po zákroku by som nemala dojčiť. ( Cez deň to už dcérka zvláda aj bez dojčenia nejakú dobu ;-) )

Milá Miriama,

vaša dcérka to vôbec kvôli tomuto zákroku nemusí zvládať bez dojčenia, dvojročné dieťa sa môže chcieť dojčiť veľmi často a mnohé z detí v tomto veku sa dojčia skutočne veľmi často aj v noci, aj cez deň a toto je úplne normálne. Akékoľvek látky by sa použili na sklerotizáciu, nesmú sa dostať mimo miesta aplikácie, inak by upchali aj iné žily. A to znamená, že ostanú lokálne na mieste aplikácie a nebudú v krvi. A do materského mlieka sa môžu dostať len tie látky, ktoré sa nachádzajú v krvi. Preto celý zákrok aj prípadnú liečbu môžete bez obmedzení absolvovať aj počas dojčenia. Sklerotizácia pôsobí len lokálne, nijako nevplýva na materské mlieko či tvorbu materského mlieka.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Sklerotizácia žíl