IVF Stimulácia a Dojčenie

Zuzana    12.12.2019, 16:47

Dobrý deň, potrebujem veľmi súrne poradiť. Sme v procese stimulácie na umelé oplodnenie. Mám 13 mesačnú závisláčku, ktorú stále kojím. Na základe už Vami zverejnených otázok som pochopila, že do toho môžeme ísť bez obáv a pokračovať v kojení. Avšak nikde v otázkach a odpovediach som sa nestretla s názvami Cetrotide, Luveris a Ovitrelle. Momentálne si pichám Gonal 200 IU denne a od zajtra si už mám pichať aj Cetrotide a Luveris a nakoniec príde Ovitrelle. Môžem kojiť ďalej aj s týmito silnými injekciami na ovuláciu? Ďakujem.

Milá Zuzana,

z hľadiska dojčenia ani jeden z týchto liekov nepredstavuje problém pre dojčenie. Vaše dieťatko nebude dostávať  tieto lieky prostredníctvom materského mlieka, molekuly týchto liekov sú príliš veľké na to, aby prešli do materského mlieka, nehovoriac o tom, že tvorba mlieka sa pri prípravách na umelé oplodnenie zásadne zníži. Z hľadiska dojčenia je preto bezpečnejšie pokračovať v dojčení.

Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.

« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > IVF Stimulácia a Dojčenie