Dojcenie a prsne implantaty

Eva    25.01.2020, 10:35

Dobry den, mam vlozene prsne implantaty ciastocne pod sval. Zvacsenie som mala v roku 2009. Nedavno som prekonala virozu. Po viroze badam zmeny na prsiach obavam sa ruprury implantatu. Mam podstupit USG kde sa zisti v akom stave implantaty su. Citim utvary na jednom aj druhom prsniku. Dojcim dcerku 13 mesacnu. Co robit? Postupne odstavovat?

Milá Eva,

pre dojčenie toto nepredstavuje problém, bábätku nič nehrozí, aj v prípade, ak by naozaj došlo k ruptúre implantátov a túto situáciu môžete riešiť aj počas dojčenia, ak by bolo potrebné implantáty vybrať, či urobiť iné opatrenia. Ostaňte v spojení so svojou laktačnou poradkyňou, s ktorou sme konzultovali túto situáciu včera, ak by boli potrebné ďalšie opatrenia a mali by ste otázky k ich kompatibilite s dojčením. Táto situácia sa za každých okolností dá riešiť aj počas dojčenia, nemusíte dcérku odstavovať.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Dojcenie a prsne implantaty