Posilnenie imunity dietata

Lenka    26.01.2020, 21:45

Dobrý deň. Mám pocit, že potrebujeme posilniť imunitu u 10 mesačnej dcéry. Každú chvíľku má sopliky, prechádza jej to aj do zápalov stredného ucha. Je stále kojena plus papa prikrmy (ovocie, zeleninu, obilniny, ...). Dojčí sa na požiadanie veľakrát cez deň aj v noci. Moja otázka znie, či má zmysel dávať jej napr koloseum (kravské, vo forme sirupu). Alebo máte iný tip, ako posilniť imunitu? Vonku na vzduchu sme samozrejme každý deň, vzduch zvlhčujeme atď jednoducho tieto veci sú mi viacmenej jasne. Ďakujem. Lenka

Milá Lenka,

choré dieťa potrebuje dojčenie ešte viac než zdravé. Pokračujte v dojčení a to, či je potrebné pre zlepšenie imunity vášho dieťatka urobiť aj iné kroky, či dieťatko potrebuje dostať aj nejakú liečbu, je otázka pre špecializovaného lekára. Ani jedna z možných terapií alebo iných liečebných prístupov sa nevylučuje s dojčením.

Pre istotu ešte uvádzame tieto informácie: Z pohľadu imunity vášho dieťatka je nesmierne dôležité, že je dojčené. V tejto situácii sa dokonca rodiny nesprávne dozvedajú, že dojčenie je príčinou zníženej imunity dieťaťa, že „zabraňuje rozvoju imunitného systému“. Nič by nemohlo byť ďalej od pravdy. Materské mlieko obsahuje množstvo imunitných látok a faktorov, "slávne" probiotiká a prebiotiká, a rôzne iné mechanizmy, na princípe ktorých materské mlieko a dojčenie pomáha normálnemu vývoju imunitného systému. Dojčenie je pre imunitný systém nesmierne dôležité a nenahraditeľné. V súčasnosti je toto dostatočne potvrdené štúdiami a rozličnými vedeckými poznatkami. To však neznamená, že imunitu neovplyvňujú aj iné faktory. Na celú otázku sa teda môžete pozrieť aj opačne a povedať si: "Ako by sme to boli zvládli bez dojčenia?" V tejto situácii vám dojčenie pomáha a je dobré, aby ste v dojčení pokračovali.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Posilnenie imunity dietata