Stolica ako voda - nasiaknuta plienocka

Petra    21.02.2020, 10:44

Dobry den prajem, mam 3,5 mesacnu dcerku, vylucne dojcenu. Pribera krasne a na prsniku je spokojna. 2 mesiace mavala stolicu dost riedku aj s hlienom, vystrelujucu, obcas aj s troskou krvi. Ako som sa aj tu docitala je to v poriadku tak som to neriesila. Posledny tyzden ma vsak stolicu doslova ako voda a nasiaknutú v plienočke. Netreba si ani toto vsimat ? Nevyzera, ze by ju nieco bolelo. Velmi pekne dakujem za odpoved.

Milá Petra,

v tejto situácii by stálo za to skontrolovať, či bábätko získava na prsníku dostatok mlieka a či sa správa pri dojčení spokojne. Ak by správanie vášho bábätka pripomínalo to, čo popisujú matky v úvode tohto článku:

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/odmietanie-dojcenia/

malo by zmysel stretnúť sa s laktačnou poradkyňou osobne a riešiť s ňou túto situáciu tak, ako článok popisuje.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Stolica ako voda - nasiaknuta plienocka