Bělení zubů

Hana    26.02.2020, 11:14

Dobrý den, je bezpečné bělení zubů při kojení? (Dcera 10 měsíců, kojená+příkrmy, ale pije jen mléko z prsu, žádnou jinou tekutinu, ani z láhve) Mám na mysli bělící gel Opalescence přímo od zubního lékaře. Složení: 16%carbamide peroxide, glycerin, carbamide peroxide, carbomer, Peg300, sodium hydroxide, pottasium nitrate, edta, sodium fluoridem. Děkuji

Milá Hano,

z hľadiska dojčenia nepredstavuje toto žiaden problém, pokračujte v dojčení tak, ako to vaše dieťatko potrebuje. Ide o lokálnu aplikáciu, toto nijakým spôsobom neovplyvňuje tvorbu mlieka ani jeho zloženie.Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Bělení zubů