Tetovanie obočia

Klaudia    25.02.2020, 12:00

Dobrý deň. Chcem Vás poprosiť o odpoved na otázku. Chcem si dať tetovať obočie ale nám 14 mesačné dieťa, ktoré ešte dojčim. Rada by som chcela vedieť či je to v tomto období vhodné. Ďakujem za odpoveď. Prajem pekný deň. Klaudia

Milá Klaudia,

z hľadiska dojčenia nepredstavuje samotné tetovanie problém. Ľudia niekedy argumentujú aj tým, že je dobré sa tetovaniu vyhnúť pre „riziko zápalu“. Otázka zápalu po tetovaní je však otázka týkajúca sa zdravia matky, nesúvisí s dojčením. Ľudia vo všeobecnosti by si preto mali vyberať tetovací  salón, ktorý spĺňa také štandardy, aby bolo toto riziko eliminované na minimum. Spýtajte sa v danom tetovacom štúdiu, ako často sa so zápalom po tetovaní stretávajú, a ak je to často, tak tam nechoďte.

Zápal miesta, ktoré bolo tetované, neohrozuje dojčenie ani tvorbu či kvalitu materského mlieka. A ak je to potrebné lokálna liečba antibiotikami nepredstavuje popri dojčení problém. Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Tetovanie obočia