Biorezonančná diagnostika

Simona    05.03.2020, 15:51

Dobrý deň! Mám 15-mesačného syna, ktorého dojčím na vyžiadanie často cez deň aj v noci. Zo zdravotných dôvodov by som mala podstúpiť biorezonančnú diagnostiku a následne terapie plazmovým generátorom. Vzhľadom na to, že dojčím, mi odporučili 2 hodiny po meraní či terapii nedojčiť. Chcem sa informovať, či je bezpečné takúto diagnostiku a terapiu podstúpiť, a ak áno, či treba dojčenie časovať. Vopred ďakujem za odpoveď!

Milá Simona,

neexistuje dôvod, pre ktorý by biorezonancia bolo problém pre dojčenie, nie je na čo čakať 2 hodiny či inú dobu, biorezonancia sa nijako netýka dojčenie, neovplyvňuje zloženie mlieka ani jeho tvorbu. Pokračujte po jej absolvovaní v dojčení tak ako doposiaľ, podľa potrieb dieťatka. Vaša situácia odráža to, s čím sa stretávame pri dojčení bežne:

  1. Nedostatočne je zvážená dôležitosť dojčenia pre zdravie bábätka a pre zdravie matky ako aj to, že dieťa má potenciál byť dojčené niekoľko rokov. Väčšinou sa dojčenie považuje za krátkodobú, prechodnú záležitosť niekoľkých mesiacov, z čoho vyplýva aj logika, na základe ktorej sa ženám de facto odporúča „nič počas dojčenia neriešte, všetko odložte až na dobu, keď prestanete dojčiť“, prípadne „ak chcete čokoľvek robiť, radšej dieťa odstavte“.
  2. Vo všeobecnosti sa rady o dojčení riadia princípom „čo keby“ a radšej „pre istotu“ zakazujú všetko, čo môže k normálnemu životu s dojčeným dieťaťom patriť - od cvičenia a chudnutia cez normálnu stravu a liečbu matky, ktorá to potrebuje, až po kávu.
  3.  Ak matky prestanú dojčiť, prináša to riziká nielen pre ich deti, ale aj pre ich vlastné zdravie - a toto je fakt, o ktorom sa hovorí a uvažuje len veľmi málo.


Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Biorezonančná diagnostika