Nemôžem kojit

Monika    28.03.2020, 12:51

Dobrý deň prajem chcela by som sa opýtať ohľadom kojenia. Užívam lieky pri ktorých kojit nemôžem už v pôrodnici mi dali lieky na zastavenie no ako som ich dobrala mám pocit že mám väčšie prsia a dosť sa bojím že sa mi spusti mlieko. Moja otázka znie či máte nejaké domáce rady ako tu laktaciu potlačiť/zastaviť Vyskúšam všetko čo mi poradíte l.dakujem

Milá Monika,

neodporúčame vám užívať lieky na zastavenie laktácie, sťahovať si prsia ani piť málo tekutín. Ani jedno z toho nespôsobí, že by tvorba mlieka prestala rýchlejšie či bezbolestnejšie než, keď tomu ponecháte voľný priebeh. Pravdepodobne najlepšie riešenie je nechať, nech tvorba mlieka klesne postupne sama od seba, prípadne, ak si trochu mlieka trochu mlieka odstriekate, ak prsníky budú veľmi plné. Okrem toho vám ponúkame možnosť prekonzultovať lieky, ktoré potrebujete užívať z pohľadu kompatibility s dojčením s farmaceutmi na našej emailovej adrese dojcenie@mamila.sk, pretože ženy dostanú často informáciu, že nesmú dojčiť kvôli užívaniu nejakého lieku v situácii, kedy je pre bábätko bezpečnejšie, aby matka pokračovala v dojčení popri užívaní lieku.

Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.

« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Nemôžem kojit